Strona główna/O bibliotece/Paszport Czytelnika

Paszport Czytelnika

Gminna Biblioteka Publiczna w Godowie zaprasza dzieci wraz z rodzicami  do udziału w nowym projekcie rozwijającym kulturę czytelniczą najmłodszych w wieku 0-12 lat.

Intencją akcji jest zachęcenie dzieci do systematycznych odwiedzin biblioteki i wypożyczania książek oraz do wyrobienia nawyku codziennego czytania, które pozytywnie wpływa na rozwój małego człowieka. Nasze biblioteki dysponują atrakcyjnym księgozbiorem dla dzieci. Jest on na bieżąco aktualizowany w nowości wydawnicze, publikacje polecane przy okazji ogólnopolskich kampanii i akcji czytelniczych, znane z medialnych i społecznościowych programów promujących literaturę dziecięcą. Oferujemy również najmłodszym książki wspierające opanowanie trudnej sztuki czytania na różnych poziomach.

Paszport Czytelnika, to książeczka z wyrysowanymi polami do przybicia pieczątek. Przy okazji każdych odwiedzin w bibliotece i wypożyczeniu co najmniej 5 książek mały czytelnik wbije stempelek w swoim paszporcie. Uczestnictwo w zajęciach bibliotecznych również jest premiowane pieczątką. Po uzupełnieniu Paszportu 12 różnymi pieczątkami, jego właściciel otrzyma nagrodę niespodziankę. Przedsięwzięcie realizowane jest we wszystkich bibliotekach publicznych na terenie naszej gminy.

 

do góry