Strona główna/O bibliotece/Academica - wypożyczalnia cyfrowa

Academica - wypożyczalnia cyfrowa

ACADEMICA to największa cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy, która umożliwia dostęp do zbiorów Biblioteki Narodowej za pomocą dedykowanych terminali, zlokalizowanych w bibliotekach partnerskich.

 

Aby skorzystać z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA należy zarejestrować się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Godowie, ul. 1 Maja 18, gdzie po złożeniu stosownego oświadczenia, czytelnik otrzyma login i hasło do konta. Po zalogowaniu użytkownik systemu ACADEMICA będzie mieć dostęp do wszystkich publikacji naukowych.

Publikacje chronione prawem autorskiem (dostęp ograniczony) można czytać po dokonaniu rezerwacji, wyłącznie na dedykowanym terminalu w bibliotece. Publikacje chronione prawem autorskiem lub licencjonowane (oznaczone zieloną kropką), są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez żadnych ograniczeń.

System ACADEMICA jest całkowicie darmowy i nie przewiduje wnoszenia jakichkolwiek opłat, zarówno przez biblioteki partnerskie, jak i przez czytelników.

Serdecznie polecamy CWPN ACADEMICA!

Kategoria: powiązane pliki [2]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf Regulamin Academica.pdf 155.8KB pobierz Plik: Regulamin Academica.pdf
pdf Oświadczenie użytkownika Academica.pdf 146.75KB pobierz Plik: Oświadczenie użytkownika Academica.pdf
do góry