Strona główna/Aktualności i Ogłoszenia/XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

25 Maja 2023
XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

„Uczniowie poznali bibliotekę”

W ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w dniach 10 i 12 maja filię biblioteczną nr 1 w Gołkowicach odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Porucznika Pilota Franciszka Surmy w Gołkowicach. Dzieci poznały podstawowe pojęcia związane z biblioteką, zasady zachowania się w bibliotece, układ księgozbioru oraz miejsce pracy bibliotekarza. Uczniowie chętnie odpowiadali na zadane im pytania oraz wysłuchali fragmentów opowiadania.

Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki a zapisani czytelnicy wypożyczyli książki do domu. Tegoroczny Tydzień Bibliotek odbył się pod hasłem Moja, Twoja, Nasza - Biblioteka! Miał na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Dorota Cnota