Strona główna/Aktualności i Ogłoszenia/"Siedem kolorów pryzmatu"

"Siedem kolorów pryzmatu"

7 Maja 2024

Gminna Biblioteka Publiczna w Godowie serdecznie zaprasza do zapoznania się z twórczością lokalnego artysty Szymona Grębosza. Autorska wystawa pt. "Siedem kolorów pryzmatu" będzie udostępniona od 8 maja w godzinach otwarcia biblioteki. Więcej o autorze:

Szymon Grębosz (ur. 1984 r. Wodzisław Śląski)

Malarz, autor fotografii i rysunków, rzeźb.

Jestem absolwentem Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Przygodę z rysowaniem i malowaniem rozpocząłem już w dzieciństwie, rysując na kartce papieru różne postacie z bajek. W szkole podstawowej uczęszczałem na warsztaty malarskie i rysownicze, które odbywały się w Ośrodku Kultury w Gołkowicach. Moim ulubionym przedmiotem były zajęcia z plastyki. Od zawsze interesuje mnie sztuka w szerokim spektrum             tj. malarstwo, rzeźba, muzyka, moda, proza i poezja, projekty artystyczne, architektura etc. W 2023 r. zostałem zaproszony na Największą Wystawę Realizmu Magicznego w Europie MAGICAL DREAMS VII, która odbyła się w BATOR ART GALLERY w Szczyrku. Od tamtego momentu postanowiłem brać aktywny udział w sztuce jako twórca, a nie tylko bierny obserwator. Mój styl charakteryzuje się wyrazistymi kolorami oraz liniami pędzla. Lubię mieszać różne style malarskie. Moje dzieła najczęściej inspirowane są własnymi odczuciami i przemyśleniami. Inspiruję się również literaturą oraz filmami sci-fi, fantasy i anime, ale także fascynuje mnie piękno, jak również niedoskonałość ludzkiego ciała i w związku z tym, maluję również akty kobiece i męskie. Malarstwo jest dla mnie czymś wyjątkowym, ponieważ pozwala mi ono utrwalić moje wizje, spostrzeżenia i marzenia na płótnie. Uważam, że każdy człowiek chce po sobie zostawić jakiś namacalny ślad. Sztuka w każdej formie daje taką możliwość. Moim największym marzeniem jest zostać słynnym polskim artystą.