Noc Bibliotek 2020

5 Października 2020
Noc Bibliotek 2020
Tegoroczne hasło „Klimat na czytanie” nawiązuje to tego, że wypożyczanie i dzielenie się zasobami - książkami, wiedzą, umiejętnościami to też świetny sposób na dbanie o planetę oraz ochronę klimatu. Biblioteki od dawna przejawiają ekologiczny charakter swojej działalności, opartej na używaniu jednego przedmiotu - książki - wiele razy, przez wiele osób.
Przygotowaliśmy dla Was wiele klimatycznych aktywności:
Przekazuję nie marnuję - podziel się książkami. Zachęcamy do przekazywania darów: książki wydane po 2010 r. dla dzieci i dorosłych, lektury a także puzzle i gry planszowe.
Wypożyczalnia puzzli i gier planszowych dla dzieci i młodzieży. Z okazji Nocy Bibliotek - wypożycz puzzle i gry planszowe! Do dyspozycji Czytelników są gry klasyczne, logiczne, przygodowe, edukacyjne oraz puzzle.
Ekozaczytani - nie daj się prosić, daj się zaskoczyć! Wypożycz specjalnie zapakowaną książkę - niespodziankę.
Zbiórka plastikowych nakrętek - Odwiedzając bibliotekę wrzuć uzbierane w domu plastikowe nakrętki. Przekażemy je na pomoc charytatywną.
Torby bumerangi Weź jeśli potrzebujesz, przynieś jeśli masz za dużo. Prosimy o przynoszenie czystych toreb gotowych do użytku (najlepiej materiałowych).
Amnestia dla Czytelników zalegających ze zwrotem książek. Każdy czytelnik, który nie oddał książek w wyznaczonym terminie może je odnieść do biblioteki nie ponosząc żadnych opłat. Wszystkie naliczone dotąd kary zostaną anulowane. Przyjmowane będą także książki wypożyczone na filiach.
Dodatkowo dla osób, które odwiedzą nas wieczorem 9 października 2020 czekać będą drobne upominki. Zapraszamy!
do góry