Strona główna/Aktualności i Ogłoszenia/Biblioteka w Godowie wznawia obsługę czytelników

Biblioteka w Godowie wznawia obsługę czytelników

8 Maja 2020
Biblioteka w Godowie wznawia obsługę czytelników

Od poniedziałku (11 maja 2020 r.) wznawiamy obsługę czytelników.

Filie biblioteczne pozostają zamknięte do odwołania.

Wszelkie informacje są udzielane telefonicznie, zapraszamy do kontaktu.

Zasady korzystania z biblioteki po wznowieniu obsługi czytelników.

1. Biblioteki funkcjonują tylko w zakresie wypożyczeń i zwrotów książek, czasopism i audiobooków. Nie ma możliwości korzystania z wolnego dostępu do księgozbioru, z czytelni, urządzeń kopiujących oraz ze stanowisk komputerowych.
  2. Czytelnicy zapisani do filii, mogą wypożyczać książki w GBP w Godowie.
  3. Czytelnik zamawia książki, czasopisma oraz audiobooki telefonicznie, mailowo, poprzez media społecznościowe Facebook oraz poprzez konto biblioteczne w systemie PATRON (biblioteka.godow.pl).
  4. Przed wejściem, w widocznym dla czytelnika miejscu, znajdują się informacje o zasadach korzystania z usług Biblioteki w czasie pandemii.
  5. Czytelnicy powinni być zaopatrzeni w ochronną maseczkę zakrywającą usta i nos oraz rękawiczki. Biblioteka zapewnia stanowisko do dezynfekcji dłoni.
  6. Obsługa czytelników następuje po wcześniejszym umówieniu terminu odwiedzin:
    • poniedziałek - od 9.00 do 14.00 (przerwa 11.00 - 12.00)
    • wtorek - piątek - od 11.00 do 17.00 (przerwa 13.00 - 14.00)
  7. Książki, czasopisma i audiobooki, podaje dyżurujący bibliotekarz znajdujący się za ochronną przesłoną z plexi, zaopatrzony w rękawiczki i maseczkę.
  8. Czytelnik odkłada zwracane materiały biblioteczne w wyznaczone miejsce, do kartonu, pudła lub torby.
  9. Zwroty podlegają 7 dniowej kwarantannie, po której zostaną odpisane z konta Czytelnika i włączone do księgozbioru.
  10. Przy stanowisku obsługi czytelników może znajdować się tylko jedna osoba.
  11. Dla zachowania bezpiecznej odległości między użytkownikami, wyznaczone zostają miejsca w odległości min. 2 m od siebie, w których może przebywać osoba oczekująca.
  12. Osoby przebywające w kwarantannie proszone są o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i nie odwiedzanie w tym czasie biblioteki.
  13. Bibliotekarz ma prawo odmówić obsługi osoby z wyraźnymi objawami choroby/przeziębienia.
  14. Wszystkie planowane wydarzenia, spotkania autorskie, konkursy, spotkania grup zabawowych zostają odwołane.