FadeGallery - Free Version
Katalog ONLINE
zmniejsz wyzeruj zwiększ

Mikołajki z Mrocznymi Duchami!

Kolejny raz wspólnie z grupą motocyklową Mroczne Duchy zorganizowaliśmy spotkanie mikołajkowe dla dzieci. Odwiedziny Mikołaja stały się wspaniałą okazją do wspólnego czytania, zabawy i tworzenia ozdób czy pamiątkowego zdjęcia. Na zakończenie wszyscy mali czytelnicy otrzymali prezenty przygotowane przez motocyklistów, a biblioteka wspaniały dar książkowy. Dziękujemy za wspólną zabawę!

Spotkanie autorskie - Agnieszka Lingas - Łoniewska

 

7 grudnia 2017 odbyło się ostatnie spotkanie autorskie w cyklu "O literaturze bez granic". Gościła u nas autorka ponad dwudziestu książek - Agnieszka Lingas - Łoniewska, wrocławska pisarka. Jej powieści łączą w sobie kryminał z romansem oraz sensacje. To wyjątkowe spotkanie z energiczną osobą – zwaną przez swoich czytelników „Dilerką Emocji” dało możliwość poznania początków jej pracy a także planów na najbliższą przyszłość.

 

czytaj więcej >>

Spotkanie autorskie - Karolina Wilczyńska

Gościem kolejnych spotkań autorskich z cyklu „O literaturze bez granic” była Pani Karolina Wilczyńska, ambasadorka kampanii społecznej promującej czytelnictwo „Książka jest kobietą” oraz  znana, ceniona

i popularna autorka pięknych współczesnych powieści obyczajowych. Pisarka spotkała się z uczniami  kl. 7 Szkoły Podstawowej z Godowa, z przedszkolakami a także, na popołudniowym spotkaniu, z zainteresowanymi czytelnikami w naszej czytelni. 

 

 

czytaj więcej >>

Spotkanie autorskie - Sabina Waszut

23 listopada gościliśmy Sabinę Waszut, propagatorkę śląskiej kultury i historii, autorkę śląskiej sagi. Pisarka spotkała się z gimnazjalistami z Gołkowic oraz, podczas popołudniowego spotania, z wszystkimi zainteresowanymi. 

Debiutancka powieść autorki pt. Rozdroża, została w 2015 roku nominowana do Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus. Na Festiwalu Literatury Kobiet w Siedlcach książka zdobyła nagrodę główną w kategorii Pióro, dla najbardziej poruszającej polskiej powieści w 2014 roku. Powieść pt. W obcym domu – część druga śląskiej sagi – została wyróżniona przez blog książkowy „Czas na książki” w 2016 została wydana powieść pt. Bar na starym osiedlu a w 2017 kolejny tom sagi z historią Śląska w tle.

czytaj więcej >>

Dzień Misia w Krostoszowicach

25 listopada na całym świecie obchodzono Dzień Pluszowego Misia. Jest to święto wyjątkowe, bo i bohater niepowtarzalny: miś pluszak - powiernik dziecięcych radości i smuteczków, a także miś znany z książek i filmów.

Od kilku lat przedszkolaki z Krostoszowic odwiedzają filię biblioteki publicznej, by wspólnie ze swoimi maskotkami uczcić ich święto. W tym roku obie grupy przedszkolne wysłuchały opowieści z „Pamiętnika Czarnego Noska” Janiny Porazińskiej. Poznały także inne książkowe niedźwiadki, od Misia Uszatka po Kubusia Puchatka.

czytaj więcej >>

? 2013 Gminna Biblioteka Publiczna w Godowie bip

Realizacja: ORTH Multimedia