FadeGallery - Free Version
Katalog ONLINE
zmniejsz wyzeruj zwiększ

Spotkania ludzi z pasją - Paweł Pieczka

12 października 2017 r. odbyło się spotkanie z Pawłem Pieczką, który w interesujący a jednocześnie zabawny sposób odpowiedział o swoim zamiłowaniu do dalekich wypraw rowerowych. Szczególnie zaakcentowana została podróż z Portugalii do Polski, którą nasz bohater pokonał w 20 dni, kiedy to pierwszą noc spędził w bankomacie, a posiłkiem były czereśnie zerwane prosto z drzewa. Nocował też w zamku... drewnianym, na placu zabaw!

W tym roku pokonał na rowerze już 27 000 km! Paweł wystartował w wielu krajowych maratonach rowerowych, (Piękny Wschód, Śląski Maraton Rowerowy, Góry MRDP, Maraton Podróżnika, Tour de Pomorze, Pierścień 1000 Jezior, Tour de Silesia), zajmując czołowe lokaty. Drugie miejsce, jakie zdobył w najtrudniejszym, najdłuższym i najbardziej wymagającym Maratonie Rowerowym Dookoła Polski w kategorii TOTAL EXTREME, było dotychczas jego największym sukcesem. Regulaminową trasę 3142 km (limit 10 dni) pokonał w 8 dni 5h i 4min. Na swoim koncie ma również kilka zagranicznych rowerowych wypraw po Europie, na które zawsze wyrusza samotnie.

 

 

czytaj więcej >>

Czytam Sobie - Dzień Drzewa

Podczas ostatnich zajęć bibliotecznych pt. "Czytam sobie" świętowaliśmy Dzień Drzewa, przypominając sobie tym samym jak ważną rolę spełniają one w naszym życiu. Spotkanie rozpoczęliśmy wspólnym czytaniem opowiadania pt. "Domek na drzewie", po czym jedna z uczestniczek - Julia Gawliczek przestawiła ciekawe informacje o drzewach i krzewach.  Pluszowe pacynki pozwoliły nam wcielić się w role zwierząt z całego Świata, a na koniec mali czytelnicy wykonali prace plastyczne - drzewa układane z kolorowych serduszek. 

 

 

czytaj więcej >>

Akademia Malucha czyli brzdąc w bibliotece! Działaj Lokalnie

Od sierpnia w GBP w Godowie działają dwie grupy zabawowe dla dzieci 8-36 mscy, pod wspólną nazwą Akademia Malucha czyli brzdąc w bibliotece!

Spotkania grup zabawowych to integracyjne i rozwojowe zajęcia dla najmłodszych dzieci  i ich opiekunów, które odbywają się w formie grupowych zajęć wspomagających rozwój i integrację społeczną. 

Fotorelacja: 

 

 

czytaj więcej >>

Książka na wakacjach - rozdanie nagród

KsiazkaNaWakacjach2017 20 tn tn4 października odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie pt. "Książka na wakacjach".

Wyniki konkursu

Głosowanie w bibliotece:
I miejsce - Robert Krentusz
II miejsce - Ewa Wypiór

 

Głosowanie internetowe:

I miejsce - Oliwia Witek

II miejsce - Marzena Grobelny

 

Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

 

Czytam sobie - Poznajemy Świat!

Podczas ostatnich zajęć "Czytam Sobie" dzieci poznawały Świat. Dowiedziały się między innymi jak wygląda mapa świata i ile jest kontynentów. Podczas wspólnego czytania mali uczestnicy wraz z bohaterami książki "Z piaskownicy w świat" wyruszyli w podróż po Polsce, Rosji i Stanach Zjednoczonych. 

 

? 2013 Gminna Biblioteka Publiczna w Godowie bip

Realizacja: ORTH Multimedia